NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » UNIHOKEJ (FLOORBALL) » MISTRZOSTWA ŚWIATA 2010 SUOMI

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Rzeczypospolitej

Posty: 66 #616616
Od: 2009-12-3
Finowie mistrzami świata! Drużyna Suomi obroniła zdobyty dwa lata temu w Pradze tytuł pokonując swojego odwiecznego rywala ekipę Szwecji. Cudowna oprawa 13-sto tysięcznej publiczności oraz gorąca atmosfera dawały się już odczuć przed rozpoczęciem spotkania. W końcu czekała nas walka największych z największych w wadze ciężkiej jak niegdyś pojedynek Muhammad'a Ali'ego z Joe Frazierem . Jednak dosyć tych porównań. Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi finów, którym na drodze stawał świetnie dysponowany dziś Patrik Jansson. Jednak nawet jego cudowne interwencje nie uchroniły Szwedów przed utratą pierwszej bramki. Mika Kohonen wykorzystuje podanie Tero Tiitu i w 5 minucie mamy 1:0 dla ekipy biało-niebieskich. Finlandia gra jak natchniona zdobywając już po minucie drugą bramkę. Jej autorem jest Mikael Järvi który precyzyjnym strzałem nie daje szans bramkarzowi. Szwedzi również mają swoje sytuacje lecz albo brakuje im celności, albo na ich drodze staje dobrze dziś dysponowany Henri Toivoniemi. Druga tercja zaczyna się od dominacji Szwedów którzy wyraźnie zaostrzyli grę. Swoją przewagę zaznaczają w 27 minucie kiedy to Kim Nilsson zdobywa kontaktową bramkę. Mecz jest fantastyczny a obaj bramkarze pokazują, że należą do światowej elity. Finlandia znów zaczyna kontrolować grę i zdobywa swoją trzecią bramkę. W 34 minucie wynik spotkania podwyższa Mika Kohonen. Mimo ostrej gry sędziowie kontrolują spotkanie. Zachowują się bardzo trzeźwo szybko rozdzielając zawodników. Dzięki temu możemy oglądać spotkanie bez wielu kar. Niestety niektórym na pewno się należą jak np. Henrik'owi Stenberg'owi, który w 37 minucie przewraca bez powodu stojącego bramkarza drużyny fińskiej. Ten atak jest o tyle dziwny, że piłka była wtedy w zupełnie innym sektorze boiska. Ostatnia tercja tych mistrzostw świata zaczyna się szybko zdobytą bramką przez reprezentacje Suomi. W 42 minucie Rickie Hyvärinen pokonuje bramkarza trzech koron. Znów popis dają bramkarze jednak to nic w porównaniu do akcji z 45 minuty. Cudowne rozegranie fińskiego zespołu zakończone bramką Mikko Kohonen'a. Nie wiem czy to nie najpiękniejsza akcja mistrzostw. Szwedzi zaczynają się gubić, a przed wyższą porażka ponownie ratuje ich bramkarz. W 52 minucie żółto-niebiescy zdobywają w przewadze swoją drugą bramkę. Strzelcem gola Rasmus Sundstedt. Na 6 minut przed końcem spotkania na boisko wkrada się nerwowość, która prócz przewagi ekipy trzech koron nic innego nie przynosi. W 57 minucie spotkania Szwedzi biorą czas i zdejmują bramkarza. Nie przynosi to jednak żadnych korzyści lecz kolejną straconą bramkę. Bohater finału sprzed 2 lat Lassi Vänttinen strzelając gola po raz ostatni zmienia wynik tego spotkania. Szwedzi minute przed końcem mają jeszcze przewagę grając 6 na 4 lecz nie wykorzystują tego. Koniec spotkania! Finowie po raz drugi z rzędu mistrzami świata! Puchar do góry wznosi Mikael Järvi. Dokładny spis bramek:

6 - 2 en. 58.43 40. Lassi Vänttinen 27. Rickie Hyvärinen Finland M

Mnie czeka już teraz tylko ogólne podsumowanie mistrzostw, które pojawi się na naszej głównej stronie. Przepraszam za wszystkie błędy i przejęzyczenia oraz dziękuje tym co czytali moje artykuły. FLOORBALL GÓRĄ!!! bardzo szczęśliwy